Kategorie

Kobieta Dziecko Mężczyzna Rodzina Dom

Newsletter

Glinki mineralne

Glinki mineralne Do pielęgnacji i delikatnego mycia skóry twarzy, ciała i włosów
Glinka mineralna - doskonała alternatywa dla preparatów myjących, maseczek i peelingów!Ghassoul to bogata w magnez, krzem, potas, wapń, glin, miedź i cynk naturalna glinka. Jej wyjątkowa skuteczność jako preparatu do pielęgnacji ciała i włosów znana jest już od wieków. Tradycja ta przekazywana jest w wielu kulturach z pokolenia na pokolenie.

GLINKA BRĄZOWA
Glinka do mycia jest znana w Afryce Północnej od wieków i wykorzystywana jest jako tradycyjny preparat do mycia i pielęgnacji. Od średniowiecza w Afryce Północnej oraz na Bliskim Wschodzie glinka przekazywana jest narzeczonym jako posag. Natomiast marokańska rodzina królewska do dziś zachowuje na własny użytek jeden z wielu pokładów „Djebel Rhassoul”, znajdujących się w Górach Atlas - jedynym na świecie miejscu, gdzie wydobywa się glinkę ghassoul.

GLINKA BIAŁA
Biała glinka jest bogata w niezwykle delikatny, wolny od żelaza, kaolin. Stąd też jej jasna barwa. Nazwa skały pochodzi od chińskiej góry Gaoling, skąd podobno po raz pierwszy wydobyto glinkę białą.


Dar natury

W przypadku produktów, zawierających związki powierzchniowo czynne, jak np. szampony, żele pod prysznic i mydła, działanie myjące opiera się na przełamywaniu napięcia powierzchniowego wody. Ruch wody powoduje bowiem łatwiejsze odrywanie się cząstek zanieczyszczeń ze skóry i włosów wraz z otaczającą je warstwą cząsteczek powierzchniowo czynnych, przez co łatwo mogą uszkadzać strukturę skóry.

Wyjątkowość glinek polega na tym, że w połączeniu z wodą jej cząsteczki pęcznieją, tworząc jednolitą konsystencję. Cząsteczki te posiadają zdolność wchłaniania jak bibuła nieczystości i nadmiaru tłuszczu, które następnie usuwane są podczas spłukiwania wodą. Należy podkreślić, że cząsteczki te nigdy nie usuną zbyt dużej ilości tłuszczu, by nie spowodować przesuszenia skóry, co niestety zaobserwować można w przypadku działania surfaktantów. Ze względu na swoje łagodne działanie glinka nie dopuszcza do naruszenia ważnej bariery ochronnej skóry, czyli płaszcza lipidowego, co ma miejsce w przypadku agresywnych związków powierzchniowo czynnych.

Stosowanie glinki wymaga pewnej dozy cierpliwości, ale efekty są zauważalne po każdorazowym użyciu. Zastosowana do mycia twarzy i ciała powoduje, że skóra jest nie tylko dobrze oczyszczona, ale też staje się gładka i aksamitna. Idealnie nadaje się do peelingu twarzy, ciała, a także skóry głowy. Świetnie sprawdza się jako maseczka. Zastosowana do mycia włosów sprawia, że stają się one błyszczące, miękkie i sprężyste.


Skóra wrażliwa

Ze względu na wyjątkowo łagodne, wolne od tenzydów, właściwości myjące, glinka jest szczególnie polecana do pielęgnacji wrażliwej skóry. Nieodpowiednie receptury oraz substancje czynne o silnym działaniu mogą zachwiać jej równowagę, na co skóra zareaguje zaczerwienieniem i podrażnieniem. W przypadku stosowania glinki bariera ochronna skóry (płaszcz kwasowy i lipidowy) nie zostaje uszkodzona, a działanie gruczołów łojowych pozostaje niezakłócone. Dlatego glinki mogą być polecane zarówno do skóry suchej i nadwrażliwej, jak i mieszanej, tłustej, zanieczyszczonej.


Glinka do włosów

Glinka zasadniczo wyróżnia się tym, że jest produktem przeznaczonym do każdego rodzaju włosów. A jej cechą charakterystyczną jest to, że pomaga przy najróżniejszych problemach z włosami i skórą głowy:
•przy łupieżu - cząsteczki myjące usuwają łupież i tłuszcz wyjątkowo delikatnie, nie podrażniając skóry głowy. Regularne stosowanie stopniowo reguluje problem nadmiernego wydzielania tłuszczu.
•przy wrażliwej skórze głowy - ziemia wulkaniczna jest wyjątkowo łagodnym preparatem nie zawierającym składników powodujących podrażnienia.
•przy cienkich włosach - włosy zyskują objętość i połysk.GLINKA BRĄZOWA - do delikatnego mycia skóry i włosów
Glinka brązowa jest szczególnie polecana do mycia skóry mieszanej, trądzikowej, zanieczyszczonej, jak również przy wrażliwej skórze głowy, także skłonnej do przetłuszczania i łupieżu.


GLINKA BIAŁA - wyjątkowo łagodna przy suchej skórze głowy oraz cienkich włosach
Glinka biała jest szczególnie polecana do mycia suchej i wrażliwej skóry, jak również delikatnych włosów.Zalety glinek:
•nie wywołują podrażnień i są dobrze tolerowane przez skórę
•myją włosy i skórę, nie uszkadzając przy tym bariery ochronnej skóry
•umyte nimi włosy stają się miękkie, gładkie i lśniące
•stopniowo redukują częstotliwość mycia włosów
•są przyjazne środowisku
•są wolne od syntetycznych substancji barwiących, zapachowych i konserwujących. Glinka w formie proszku jest bezzapachowa.
•są zgodne z kryteriami BDIH dla kosmetyków naturalnych
Źródło: K&A Natur-Cosmetic

Wszelkie prawa zastrzeżone.
Copyright © 2012-2018